عسل طبیعی را چگونه تشخیص دهیم؟

روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

با خواندن این مطلب نحوه ی تشخیص عسل اصلی از تقلبی را می آموزید و در آخر با برخی از خواص عسل طبیعی آشنا میشوید. عسل طبیعی

عسل به ماده شیرینی گفته میشود که زنبور عسل از شهد گل‌ها و گیا‌هان فراهم می‌آورد و آن در کندوی خود ذخیره می‌کند، جالب است بدانید که هر نوع عسلی طعم مزه رنگ و بوی خاص خود را دارد و علت آن هم کیفیت شهد گل، منطقه تولید و پرورش، نوع زنبور و... است.

همان طور که گفته شد منطقه و شرایط محیطی زنبور یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت عسل است، پس نکته ی اول اینکه عسل درجه ۱ در هر شهر و منطقه ای پیدا نمی شود.

شهر عسل ایران

شهر گلپایگان را خیلی ها نمی دانند کجاست، اما کسی نیست که نامش را نشنیده باشد. گلپایگان و خوانسار به علت سرسبزی و آب و هوای عالی یکی از مهم ترین قطب های تولید عسل در ایران است و سالانه چندین تن به کشور های عربی حاشیه ی خلیج فارس صادرات دارد، تا آنجا که خبرگزاری بین الملی فارس گلپایگان و خوانسار را شهرهای طلایی عسل ایران می نامد.

اما اکنون سوال بزرگ این است که چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟ و سوال بزرگ تر اینکه آیا آزمایشگاه ها قادر به تشخیص عسل طبیعی از تقلبی هستند؟! در ادامه با ما همراه باشید...

متاسفانه به دلیل کمبود نظارت در این صنف، عسل غیر طبیعی و تقلبی در بازار به وفور یافت می شود و اعتماد به برچسب "عسل طبیعی" یا "عسل خالص" برای مردم بسیار سخت و مشکل شده (آخه همه که امکانات آزمایشگاهی ندارند!)

۱- عسل طبیعی به سرعت در آب حل نمی شود

حل نشدن عسل طبیعی در آب
یکی از نشانه های طبیعی بودن عسل این است که چنانچه مقداری عسل طبیعی را به صورت عمودی داخل یک ظرف آب بریزید ته آن جمع میشود و به سرعت در آب حمل نمی شود.

۲- عسل طبیعی جذب نمی شود

جذب نشدن عسل طبیعی روی دستمال کاغذی
در صد رطوبت عسل طبیعی یکی از فاکتور های مهم در تشخیص طبیعی بودن عسل است، چنانچه چند قطره عسل طبیعی را بر روی یک دستمال کاغذی یا یک حوله کاغذی بریزید اگر عسل خالص باشد نباید به سرعت جذب شود

۳- عسل طبیعی رس می بندد

رس بستن عسل طبیعی
بر خلاف تصور غلط و رایج در بین بعضی از مردم، رس بستن عسل (رس بستن به معنای رسوب کردن و کدر شدن) نه تنها دلیلی بر تقلبی بودن عسل نیست بلکه برعکس، نشان دهنده ی این است که عسل کاملا طبیعی و سالم بوده

۴- مزه و عطر و بوی عسل طبیعی

عسل طبیعی چیزی نیست جز شهد گل که توسط زنبور فرآوری می شود، عسلی که خالص باشد علاوه بر شیرینی خاص دارای مزه و طعمی دلنشین است که فقط در عسل یافت می شود ولی عسل های مصنوعی بیشتر مزه شکر می دهند تا عسل!

خواص و ارزش غذایی عسل طبیعی

عسل طبیعی درمان شناخته شدە و خوبی برای سرماخوردگی و ناراحتی ها و عفونتهای دهان و گلو و برونشیت می باشد. به نظر میرسد این اثر به غیر از خاصیت ضد باکتری بودن، مربوط به اثر آرام کنندگی و تسکین دهندگی فروکتوز موجود در آن باشد.

عسل به علت خاصیت مرطوب کنندگی و تقویتی در ساخت بسیاری از کرم ها و مواد آرایشی کاربرد دارد. همچنین از آن در ساخت مواد دارویی و یا قرار دادن مستقیم آن بر روی زخم، برای درمان درد ها و زخم های بالینی، زخم معده، زخم واریس و سوختگی یاد کرده اند.

عسل طبیعی به عنوان قوی ترین ضد باکتری موجود، به مقاومت بدن در برابر عفونت و ترمیم بافت کمک می کند و موجب تسریع سرعت ترمیم زخم می گردد. اگر پس از سوختگی به موضع مالیده شود، سطح تاول را محدود ساخته و به ترمیم پوست سرعت می بخشد.

عسل طبیعی هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد و برای مشکلات روده ای مزمن و عفونی مثل یبوست، زخم اثتی عشر یا دوازدهه و ناراحتی های کبد، مفید است.

توصیه ای به مصرف کننده گان
قیمت برداشت یک کیلوگرم عسل طبیعی برای زنبور دار حداقل ۳۰ تا ۳۵ هزارتومان تمام میشود پس در نتیجه قاطعانه میتوان گفت، عسل های شرکتی که زیر این قیمت فروخته می شود هر چیزی میتواند باشد به جز عسل!

پایان.

خرید عسل طبیعی